Informacija klientamsDANTŲ RENTGENO DIAGNOSTINIS TYRIMAS 


Atvykus vizitui pas gydytoją, tikslesniam dantų būklės ištyrimui gali būti pasitelkiamas rentgeno diagnostinis tyrimas. 

Atliekant tyrimą, Jūs būsite peršviečiamas rentgeno spinduliuote. Tačiau gautoji dozė nesukelia jokių pašalinių efektų - Jūs negalite susirgti spinduline liga ar "nudegti" odos.

Tokia dozė tik padidina tikimybę susirgti vėžiu. Gaunama apšvita gali sukelti ir genetinių pokyčių. Tačiau tiek vėžio, tiek genetinių pokyčių atsiradimo tikimybės padidėjimas yra daug mažesnis už natūralų šių reiškinių, kuriuos sukelia kiti žmogų veikiantys veiksniai dažnį.

Vienas iš tokių veiksnių - gamtinis jonizuojančios spinduliuotės fonas, kurį lemia radonas patalpose, kosminė spinduliuotė, grunte ir pastatų statybinėse medžiagose esantys radionuklidai.

Kad lengviau įsivaizduotumėte, kokią dozę Jūs gaunate įvairių tyrimų metu, pažiūrėkite į lentelę - suaugusių žmonių dozės, gaunamos įvairių tyrimų metu, palygintos su dozėmis, kurias žmogus gauna veikiant gamtinei apšvitai. Ši lentelė parengta remiantis JAV sveikatos fizikos draugijos (Health Physics Society, M. G. Stabin, Doses from Medical Radiation Sources) ir Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos agentūros (Health Protection Agency, HPA-CRCE-010, Guidance on the Safe Use of Dental Come Beam CT Equipment) duomenis.                                                                     

TYRIMAS                                                                                                                                             

 VIDUTINĖ EFEKTINĖ DOZĖ,mSv     

 

 INTRAORALINIŲ DANTŲ NUOTRAUKŲ KIEKIS, ATITINKANTIS TĄ PAČIĄ APŠVITĄ         LAIKOTARPIS, PER KURĮ PASIEKIAMA TOKIA PATI DOZĖ IŠ GAMTINĖS APŠVITOS     

 Intraoralinė dantų nuotrauka

 

0,004   1  1 diena

 Panoraminė dantų nuotrauka

 

 0,024 4 dienos 

 Dantų kompiuterinė tomografija (3D KT)

 

 0,56 140   3 mėnesiai

 Dantų kompiuterinė tomografija (KT)

 

 1,32 330  7 mėnesiai 

 Krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka

 

 0,02 3 dienos 

 Kaukolės rentgeno nuotrauka

 

0,03  8 5 dienos 

 Krūties mamografijos tyrimas

 

 0,13  33  20 dienų

Galvos kompiuterinė tomografija

 

2,00 500 10 mėnesių

 


 

P.s. Lietuvos gyventojų vidutinė metinė apšvitos dozė, sąlygota gamtinės kilmės šaltinių, 2015m. buvo 2,37 mSv.

 

Jeigu atliekamas ne vienas, o keli tyrimai, pacientas gauna atitinkamai didesnę apšvitos dozę. Tačiau net ir tada ši dozė labai dažnai yra mažesnė už tą, kurią žmogus gauna iš gamtinio fono per metus. Jeigu anksčiau buvo darytas ne vienas rentgeno dantų tyrimas, gydytojui odontologui nusprendus, kad tokių tyrimų dar reikia, jie gali ir turi būti atliekami. Rekomenduojame informuoti gydytoją odontologą apie anksčiau atliktus panašius rentgeno tyrimus. 

Jeigu Jūs esate 15-20 metų moteris ir negalite atmesti galimybės, kad esate nėsčia, dar prieš tyrimą apie tai privalote pasakyti gydytojui.

Jūs turite teisę atsisakyti dantų rentgeno diagnostikos tyrimo, tačiau tuomet turite pagalvoti apie pavojų, kuris atsiranda dėl to, jog Jums bus parinktas netinkamas gydymas.

Gydytojai odontologai stengiasi, kad Jūs gautumėt kuo mažesnę apšvitos dozę. Jeigu Jus kas nors neramina, galite apie tai paklausti bet kurio rentgeno tyrimą atliekančio darbuotojo ir gausite visą Jums rūpimą informaciją. 

Nėra prekių atitinkančių pasirinkimą.

UAB „Savanorių Klinika"

Registruoti vizitą

Sėlių g. 33, Vilnius

Mob.Tel +370655 65446

Darbo laikas:

I, IV 13:00 - 19:00

II, III, V 08:30 - 16:00


Gerb. Pacientai,

Savanoriu klinika džiaugiasi galėdama Jums pranešti, kad mūsų klinika bendradarbiauja su didžiausiomis sveikatos draudimo kompanijomis:  „Gjensidige“,  „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ ir „ ERGO Life insurance SE “. Visada atvykę į mūsų kliniką gausite efektyvų ir kokybišką gydymą . Po procedūrų galėsite labai lengvai atsiskaityti šių draudimų pagalba. Jums tereikės tik pateikti savo sveikatos draudimo knygelę arba kortelę ir viskuo kitu pasirūpins administracija. Jeigu tarp paminetų Jūsų sveikatos draudimo kompanijos nėra, išrašysime jums sąskaitą faktūrą, kurią pateikę savo draudimo kompanijai susigražinsite sumokėtą sumą.

© 2013 Savanorių klinika. Visos teisės saugomos