Protinių dantų rovimas


PROTINIAI DANTYS - KAS TAI?

Subrendęs žmogus turi 32 pastoviuosius dantis: 16 viršutiniame žandikaulyje ir tiek pat apatiniame. Dantų forma ir funkcijos yra skirtingos. Vieni dantys skirti atkąsti kąsnį, kiti prilaikyti maistą, dar kiti jį sukramtyti. Pirmasis pastovusis dantis išdygsta šeštais gyvenimo metais, o sulaukus dvylikos beveik visi pieniniai dantys jau būna pakeisti nuolatiniais. Tik tretieji krūminiai dantys (kitaip liaudyje dar vadinami - protiniais dantimis), kurių iš viso yra keturi, išdygsta 17 - 25 gyvenimo metais. Šie dantys nėra susiję su protiniais žmogaus gebėjimais, o vadinami taip dėl to, kad prasikala paskutinieji (dažniausiai lytinio brendimo pabaigoje).

 

KADA REIKĖTŲ ŠALINTI PROTINIUS DANTIS?

Apatiniai protiniai dantys dažnai išauga suspausti ar deformuoti, būna netaisyklingos krypties, ne vietoje arba prasikala tik iš dalies. Dauguma žmonių su nevisiškai išdygusiais šiais dantimis kreipiasi į odontologą dėl skausmo ar infekcijos. Prasidėjus infekcijai gali patinti dantenos, net veidas, skauda žiojantis, būna sunku ryti.

Tačiau daug tokių neišdygusių ir suspaustų dantų nesukelia nemalonių simptomų. Apatiniai tretieji krūminiai dantys, spausdami kitus dantis, gali sukelti jų tirpimą, taip pat gali sąlygoti dantenų ligas ar cistų susiformavimą. Kitos protinių dantų pašalinimo priežastys yra trukdymas normaliai išsidėstyti likusiems dantims, trukdymas apatinio žandikaulio lūžimo gydymui ar kitoms procedūroms. Išdygę viršutiniai protiniai dantys gali sužeisti skruostą, tuomet skruosto gleivinėje atsiranda nubrozdinimų ir žaizdelių, o skausmas trukdo kramtyti.

Geriausia išeitis – pašalinti priežastį. Neprasikalę tretieji dantys neturėtų būti šalinami kada tikimasi, jog jie sėkmingai išdygs ir dalyvaus kramtyme. Jie nešalinami, kuomet yra didelė komplikacijų tikimybė (pavyzdžiui nervo pakenkimas ar žandikaulio lūžimas). Visada reikia įvertinti esamą situaciją, o geriausiai tai padarys gydytojas odontologas.

Prieš atliekant bet kokią chirurginę procedūrą, gydytojas jus informuos apie visas teigiamas ir neigiamas pasekmes, todėl jums bus lengviau apsispręsti. Augant protiniams dantims reikėtų nepamiršti įprastos burnos higienos.

 

 

UAB „Savanorių Klinika"

Registruoti vizitą

Sėlių g. 33, Vilnius

Mob.Tel +370655 65446

Darbo laikas:

I, IV 13:00 - 19:00

II, III, V 08:30 - 16:00


Gerb. Pacientai,

Savanoriu klinika džiaugiasi galėdama Jums pranešti, kad mūsų klinika bendradarbiauja su didžiausiomis sveikatos draudimo kompanijomis:  „Gjensidige“,  „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ ir „ ERGO Life insurance SE “. Visada atvykę į mūsų kliniką gausite efektyvų ir kokybišką gydymą . Po procedūrų galėsite labai lengvai atsiskaityti šių draudimų pagalba. Jums tereikės tik pateikti savo sveikatos draudimo knygelę arba kortelę ir viskuo kitu pasirūpins administracija. Jeigu tarp paminetų Jūsų sveikatos draudimo kompanijos nėra, išrašysime jums sąskaitą faktūrą, kurią pateikę savo draudimo kompanijai susigražinsite sumokėtą sumą.

© 2013 Savanorių klinika. Visos teisės saugomos
[profiler]
Memory usage: real: 18612224, emalloc: 18356960
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem